AromaTouch

dōTERRA® AromaTouch® - synergické prepojenie SILY esenciálnych olejov, vôní a liečivých  účinkov dotykov.

Dr. David K. Hill vyvinul AromaTouch na základe svojho lekárskeho vzdelania, skúseností s používaním esenciálnych olejov najskôr pre osobnú starostlivosť s pacientmi, aby priniesol zážitok z vôní trochu inak.

dōTERRA® AromaTouch® je jemná, príjemná, upokojujúca terapia, pri ktorej sa krok za krokom na pokožku nanášajú esenciálne oleje Certifikovanej terapeutickej triedy CPTG, pričom každá šarža esenciálnych olejov prechádza prísnym testovaním štandardov kvality. Táto terapia používa presné postupy a inštrukcie ohľadom dávkovania a nanášania esenciálnych olejov.

APLIKÁCIA OLEJOV

  • AROMATICKY
  • MASÁŽNE
  • VNÚTORNE

Systém pozostáva z ovplyvnenia štyroch procesov v organizme = Oleje sú rozdelené do štyroch dvojíc, každá so špecifickými účinkami.

1. Uvoľnenie stresu a prepojenie

Stres je jeden z najvýznamnejších faktorov ovplyvňujúcich kvalitu nášho zdravia. Stresová reakcia ako taká ešte nie je príčinou ochorenia. Je to prirodzený mechanizmus v organizme zabezpečujúci obrannú, resp. útekovú reakciu BOJ alebo útek. Je regulovaná hormonálne prostredníctvom stresových hormónov kortizol, adrenalín.., ktoré ovplyvňujú činnosť nervovej sústavy, vnútorných orgánov - srdce, obličky, steny ciev, hladké svalstvo (prekrvenie veľkých svalov, zrýchlenie a prehĺbenie dychu, zúženie kapilár, zrýchlený tep ...). Oproti tomu chronický stres - dlhodobý, nepozorovaný a hlavne nevedomý, veľkej intenzity. Je príčinou mnohých chronických ochorení, kardiovaskulárnych, porúch správania, nespavosti, depresie, vredov až po niektoré formy rakoviny.

dōTERRA Balance® - zmes rovnováhy a uzemnenia v sebe spája účinky smreku, ružového dreva, kadidla, vratiča, harmančeka. Podporuje uvoľnenie celého tela, prináša pocit zdravia, pokoja a rovnováhy. Je vhodná pri emočných stavoch ako hnev, strach, smútok, premenlivé nálady, rôzne neurologické problémy, problémy s rovnováhou a pri strese. Slúži na úvod k navodeniu pokoja, napojeniu terapeuta a klienta TU A TERAZ.  Je to vysoko harmonizujúca olejová zmes, ktorá rieši ako sympatikus a parasympatikus - úzkosť, depresie, žalúdočné neurózy, ako aj stres vedomý - ambície, perfekcionizmus, kritickosť, nespokojnosť.

Levanduľa - esenciálny olej tisíce rokov obľúbený vďaka svojej nezameniteľnej vôni a upokojujúcim vlastnostiam podporuje pocit relaxácie pri tejto terapii. Známy svojimi hojivými účinkami pri poraneniach kože (popáleniny, bodnutie hmyzom, rezné rany, vyrážky). Je účinným prostriedkom pri nespavosti, zaháňa nepokoj, úzkosť, bolesti hlavy a migrény. Spolu s citrónom a mätou priepornou pomáha pri potlačení príznakov sennej nádchy, pomáha pri sústredení a vysokom krvnom tlaku. Je účinná pri relaxácii, uvoľnení napätia, emócií. Upokojuje najmä vegetatívny nervový systém - spomaľuje tep, znižuje úzkosť a paniku, tlmí depresie, navodzuje pokojný spánok. Je to zároveň olej komunikácie.

Na začiatku sa tieto dva oleje používajú na uzemnenie, upokojenie a prepojenie.

2. Podpora imunity

Normálne fungujúci imunitný systém na svoju činnosť používa viaceré mechanizmy - biele krvinky, pamäťové bunky pri tvorbe protilátok, rôzne bunkové prekážky (koža, hematoencefalická bariéra) - pasívna, aktívna. Je to celá plejáda buniek, molekúl a mechanizmov, ktoré sa podieľajú na obranyschopnosti ľudského organizmu.


Melaleuca (čajovník - "tea tree") - skvelý pomocník pri zápaloch kože, pôsobí antisepticky, antibakteriálne, pomáha ničiť parazity a plesne, pôsobí proti bolesti. Vďaka svojim čistiacim účinkom je neoddeliteľnou súčasťou AromaTouch.

dōTERRA On Guard® - účinná čistiaca zmes obsahujúca esencie z divokého pomaranča, škorice, klinčeka, eukalyptu a rozmarínu. Pomáha podporovať zdravú imunitu a prirodzenú anti-oxidačnú ochranu tela. "Manažuje" baktérie, vírusy, plesne, kvasinky. Táto zmes je skvelým pomocníkom v domácnosti na čistenie povrchov a prečistenie vzduchu. Pomáha pri zápaloch ústnej dutiny a hrdla.

3. Bolesti, zápalové procesy v tele

Niektoré látky spôsobujú zvýšenú pohotovosť k zápalovej odpovedi - tkanivá napadnuté patogénmi - baktérie, vírusy, plesne, úrazové poškodenia, toxické poškodenia, fyzikálne - slnečné žiarenie, .... Taktiež zloženie stravy ovplyvňuje tieto reakcie organizmu napr. trans mastné kyseliny, priveľa sacharidov, málo plnohodnotných bielkovín môžu mať za následok chronické zápaly v jednotlivých tkanivách a orgánoch - cievy, kĺby, pankreas, žlčník... Taktiež stres oslabuje telo pri liečení zápalových reakcií.


Aromatouch® - zmes esenciálnych olejov vytvorená špeciálne pre túto terapiu. Jej hlavnou zložkou je cyprus, mäta, majorán, bazalka, grapefruit, levanduľa. Pomáha prekonať bolesti svalov a kĺbov, hlavy, krku, podporuje zdravú funkciu lymfatického systému, udržiava zdravý krvný tlak. Zmes má  vrámci AromaTouch techniky chladiace účinky na pokožku.

Deep Blue® - zmes esenciálnych olejov v sebe spája silu gáfra, mäty priepornej, rumančeka, slamienky; po aplikácii vyvolá hrejivý pocit s jemnou páľavou na úľavu. Uvoľňuje pri bolestiach svalov, kĺbov, napätí, kŕčoch, je vhodná na modriny, opuchy. Spolu so zmesou Aromatouch® majú za úlohu bojovať proti bolestiam a zápalom v tele.

4. Navodenie rovnováhy vnútorných orgánov, homeostáza


Homeostáza v tomto ponímaní je rovnovážny a harmonický stav organizmu najmä z pohľadu autonómneho nervového systému, ktorého dysbalancia negatívne ovplyvňuje zdravie. Najmä predráždený sympaticus môže viesť ku chronickým ochoreniam až smrti - zvýšený krvný tlak, infarkty. Tiež oslabuje imunitu a nedovoľuje odoznieť zápalovým reakciám.


Divoký pomaranč - olej sa lisuje za studena  z pomarančovej kôry, uvoľňuje energizujúcu, citrusovú vôňu. Podporuje trávenie, detoxikuje, čistí, pomáha pri problémoch s koncentráciou, úzkostných stavoch, nervozite, dodáva energiu a pozdvihuje náladu. Súčasťou AromaTouch terapie je teda vďaka jeho revitalizujúcim a energizujúcim účinkom.

Mäta prieporná - jeden z najobľúbenejších olejov vďaka množstvu priaznivých účinkov; skvelý pomocník proti únave, svalovým kŕčom, na podporu trávenia, sviežeho dychu, ochladenia v letnom období alebo pri horúčke. Ovplyvňuje mentálnu jasnosť. Je súčasťou zmesí proti alergiám. Spolu s divokým pomarančom sa v AromaTouch terapii používajú na záverečné "nakopnutie" ENERGIE a podporu ROVNOVÁHY orgánov.

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky