Medová detoxikačná terapia

Zdroj energie, hojivý zázrak, tekuté zlato, elixír života, ... MED ako prostriedok na terapiu

Terapia medom patrí medzi tradičné liečebné postupy overené praxou, ktoré spoľahlivo fungujú. Prakticky vo všetkých kultúrach sa našli dôkazy o tom, že med bol využívaný nielen ako zdroj potravy, ale aj ako liek na uzdravenie.

Účinky medovej terapie

Jedná sa o príjemnú, uvoľňujúcu techniku, ktorá cez jedinečný detoxikačný a revitalizačný účinok medu podporuje zdravie, stimuluje samouzdravovací proces organizmu. Pôsobí ako telový peeling, ktorý pokožku zjemňuje a hydratuje, zbavuje telo toxínov, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje jeho prirodzenú detoxikačnú schopnosť a spúšťa ozdravné procesy v tele. Je príjemnou relaxáciou po náročnom a stresujúcom dni. Na medové terapie sa používa zahriaty med, je totiž oveľa príjemnejší ako med studený, lepšie prenikne do kože, zahreje ju a vyživí pokožku. Teplý med sa naleje najprv na reflexné body na chrbte. Med vplyvom napätia a podtlaku, tzv. pumpovaním, vyťahuje z tela škodlivé látky. Pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus a napomáha obnoviť prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu.

Dôležité je poznanie tzv. Haedových zón - reflexné vzťahy kože a podkožného tkaniva k vnútorným orgánom.

Výhodou terapie medom je spojenie dotykovej terapie, cieleného prekrvenia,  liečebných účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez kožu. Dotyk sa pri terapii stáva komunikáciou. Aktivuje sa ním vegetatívny nervový systém a krvný obeh. Medová terapia je celistvým ošetrením tela, ducha a duše. Vytvára pocit dôvery a prijatia. Tak môžu byť energie, ktoré bývajú blokované kŕčovitosťou, uvoľnené a voľne pretekať, dôsledkom toho dochádza k uzdraveniu. Aktivuje funkciu vylučovania organizmu prostredníctvom čriev, ľadvín, pokožky a ďalších orgánov.

Metóda terapie medom je vhodná pri tzv. civilizačných chorobách a ich prevencii -   alergie /okrem alergie na med/, reumatické ochorenia svalov a kĺbov, artróza, pri chronických problémoch s dýchacími cestami a tráviacimi ťažkosťami, chronickom únavovom syndróme, urologických ťažkostiach, problémoch so spaním, pri regenerácií po ťažkých chorobách, nervových poruchách, ženských problémoch, plesňových infekcií v organizme, pri chorobách pečene, obličiek a pankreasu, poruchách potencie, neplodnosti.

  • Terapia chrbta včelím medom po obidvoch stranách chrbtice čistí póry a dôkladne prekrvuje pokožku.
  • Liečivá sila včelieho medu pôsobí cez pokožku priamo na reflexné zóny chrbta a dochádza tak k stimulovaniu činnosti všetkých orgánov tela.
  • Med obsahuje dôležité minerály a stopové prvky, telo cez pokožku tieto látky absorbuje.
  • detoxidačný účinok, uvoľňuje z tela usadeniny, ktoré sa v priebehu rokov nahromadili v tkanivách zo životného prostredia, potravín, liekov a  telo nevie dostatočne vylúčiť vlastnými procesmi.
  • Má výborné účinky na pleť a silne oživuje celý organizmus.

Chrbát je miesto, kde sa vybúria všetky konflikty a pocity.

Po medovej terapii nepoužívame aspoň deň sprchový gél či iné kozmetické prostriedky. Taktiež je potrebné vypiť dostatočné množstvo vody, aby sa z tela odplavili škodliviny a nastal očistný proces.

Terapia medovými plátmi
Cieľom terapie je pozitívne ovplyvnenie tepla v organizme. Klient bude po zábale fyziologicky rovnomerne prehriaty a svieži. To je predpokladom pre zdravý, funkčný imunitný systém a stabilne dobrý zdravotný stav.
Zábaly z včelieho vosku sa používajú v celej fyzioterapii, v oblasti klinickej a liečebnej starostlivosti a tiež v náročných oblastiach wellness. Známe látky obsiahnuté vo včelom vosku (propolis, peľ a med) majú dezinfekčné účinky a pri určitých ťažkostiach, napríklad neuralgiách zmierňujú bolesť. Zmes vosku a propolisu sa používa pri ochoreniach kože (mykóza a neurodermatitída). Med pôsobí vnútorne zvláštnym spôsobom antimikrobiálne, podporuje pozitívne sily a mikroorganizmy. Veľmi účinné je tiež použitie medu pri ošetrení rán. Uvoľňovanie typickej arómy z včelieho vosku je veľmi estetické. Vedľa mnoho ďalších cenných látok obsahuje včelí vosk aj vitamín A, ktorý podnecuje tvorbu buniek a je známy ako prostriedok proti vysušenej pokožke. Po použití teplých zábalov z včelieho vosku je pokožka zamatovo hebká a vláčna.
Obnoví sa správne prúdenie tepla, chladné zóny sú prehriate, tkanivo a svaly sú uvoľnené vďaka vnútornému prehriatiu, bolesti sú zmiernené, pohyblivosť sa zreteľne zlepší.
Celkovo prehriate telo spôsobuje príjemný životný pocit. Klient je harmonizovaný, pozitívne a aktívne naladený.

Terapia telovými / ušnými sviečkami

Indická kniha života (Ajur Veda) uvádza, že pomocou elixíru z mlieka a medu je možné výrazne predĺžiť život človeka.

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky