Terapia sviečkami

Starodávne národy prišli na to, že ak v ceste prúdenia energie vznikne prekážka, táto blokáda spôsobuje bolesť. Sviečky pomôžu k uvoľneniu a obnoveniu toku energie. Kedysi sa vyrábali z kôry alebo z tých liečivých rastlín, ktoré tlmia bolesť. Neskoršie prišli na to, že ak textilnú sviečku ponoria do včelieho vosku, horenie bude oveľa pomalšie a rovnomernejšie a aj účinok bude väčší. Už naše prababičky používali zvinuté noviny do kónického tvaru na uvoľnenie zaľahnutia uší, či roztopenie mazu v nich. Sviečky majú aj dnes takmer univerzálne použitie - od vkladania do uší, pupka, až po boľavé miesta na stavcoch a svaloch.

Terapia sviečkami / lievikmi je jedna z prastarých metód prírodnej medicíny našich predkov, ktorá cez póry kože s využitím výťažkov liečivých rastlín a esenciálnych olejov, povzbudzuje telu vlastné liečivé sily, odstraňuje blokády, uvoľňuje stres, obnovuje tok energie, vyplavuje toxíny, stimuluje akupunktúrne body a tým harmonizuje dráhy jednotlivých orgánov; čím upravuje napr. trávenie, dýchacie cesty, pôsobí na emocionálnej úrovni... Sviečky z bavlny sú presiaknuté čistým včelím voskom a éterickým olejom. Komínový efekt, ktorý sviečka vytvára, uvoľňuje staré usadeniny. Odplavením toxínov sa zápal a tým sprevádzaná bolesť postupne zmierňuje. Sviečky sa aplikujú priamo na miesto postihu alebo podľa reflexných vzťahov kože k vnútorným orgánom. 

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky