Reflexná diagnostika a terapia chodidla

Kto by to nemiloval. Masáž nôh. Stačí trochu oleja, či krému a pôžitok, príjemný pocit nielen v nohách, ale aj v celom tele je na svete.

Na chodidlách (aj na rukách) sa premieta mapa ľudského tela a dané miesta na ňom prislúchajú rôznym orgánom alebo častiam tela. Reflexné plôšky na chodidlách sú prepojené nervovými reflexmi s orgánmi a jednotlivými časťami ľudského tela. Pôsobením na tieto plôšky sa odstraňujú na nich vzniknuté blokády, čím sa konkrétne problémové miesta regenerujú a posilňujú.

Reflexná masáž chodidiel pomáha odstraňovať reumatické bolesti, bolesti hlavy, migrénu. Priaznivé účinky sa dostavujú aj pri alergiách, tráviacich ťažkostiach, kožných problémoch ako aj pri únave a ospalosti. Prekrvenie svalstva a pokožky nie je len o pôžitku, ale i o prirodzenom zdravom metabolizme. Reflexná terapia často rieši aj problémy mysle a ducha, lebo to nie sú len toxické látky, ktoré zaplavujú náš organizmus, ale predovšetkým toxické (potlačené) emócie.

Terapia je výbornou prevenciou udržiavania si celkového dobrého stavu organizmu. Je to efektívny spôsob, ako telo zbaviť stresu a bolesti. Pozitívom je aj príjemný pocit ľahkých nôh.

Reflexná terapia má pre človeka diagnostický, terapeutický a preventívny význam, prebúdza liečivé sily v organizme. Má pozitívne účinky nielen na fyzickú stránka, ale aj na tú psychickú. Dostatočný psychický oddych sa odzrkadlí na vzhľade.

KRUH ŽIVOTA  ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie v reflexnej diagnostike a terapii je symbolom vesmírnych cyklov, cyklov života, energetických väzieb, vzťahov orgánov a tela.

Pentagram a vplyv orgánov na seba

Zrkadlo tela

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky